Jak stahovat přes torrenty?

Základem je pochopit, že nejdříve stáhneme pouze malý soubor (takzvaný torrent), který otevřeme pomocí speciálního programu pro stahování přes torrenty (například BitComet, uTorrent), a teprve pomocí něj stáhneme finální požadovaný soubor, respektive soubory. Není to nic těžkého a zvládne to i naprostý laik, stačí se držet postupu.

  • Nejprve si stáhněte klienta – BitComet, uTorrent. Jednoduše podle instrukcí nainstalujte (po instalaci doporučuji v nastavení určit složku, do které se budou prostřednictvím klienta ukládat stažené soubory).
  • Klienta už máme, nyní je čas na stahování. Vyhledáme si torrent, který se nám líbí – např. na serveru The Pirate Bay. Do pole vyhledávání zadejte název souboru, který hledáte. Vyhledá se vám pravděpodobně více souborů. Který stáhnout? Především si zkontrolujte jeho název, jestli odpovídá tomu, co jste hledali. Potom si vyberte ten, který nahrává nejvíce lidí a přitom stahuje nejméně.

Čím více S (SEEDERS – odesílatelé) a méně L (LEECHERS – sosáči), tím lépe!

  • Vybraný torrent stáhněte do svého počítače, poté si jej v počítači najděte a poklepáním jej otevřete ve svém klientu, nebo použijte tzv. magnet link, který zahájí stahování přímo bez nutnosti stažení .torrent souboru. Vyskočí vám okénko, ve kterém stačí stisknout OK, a poté započne stahování finálního souboru. Stahování můžete kdykoli pozastavit a znovu spustit.

1 odpověď

  1. Martin napsal:

    Ahoj. Dobry clanok. Doplnil by som ale ze vzdy ked stahujes , tak aj odosielas. Jedine ze manualne odosielanie zakazes , co vecsina Trackerov zakazuje. Teda okrem Piratebay a Sktorrent.eu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *